صفحه اصلی / آموزش / اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

در این آموزش فرض می کنیم که شکل زیر, زمین قناسی می باشد که ما می خواهیم  با استفاده از متر زمین را برداشت کنیم ابتدا شکل  زمین را در کاغذ بصورت دستی ترسیم می کنیم

 

 

ZAMIN GHANAS www.designerz.ir 1
اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

 

بعد از ترسیم شکل زمین , برای اندازه گیری ابتدا خط افقی AB را مبنی قرار داده  و اندازه طول اضلاع زمین را با متر اندازه گیری می کنیم سپس از نقطه A تا نقطه C یعنی وتر شکل را اندازه گیری می کنیم بعد از  نقطه B تا نقطه D  اندازه گیری می کنیم  اکنون تمامی اندازه های مورد نیاز برای ترسیم پلان این زمین را بدست آورده ایم

ZAMIN GHANAS www.designerz.ir 2
اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

 با استفاده از نرم افزار اتوکد , پلان زمین را ترسیم می کنیم برای اینکار خط افقی AB  که به اندازه ۱۰ متر می باشد را در اتوکد کشیده و در نقطه A دایره ای به شعاع ۱۶٫۵۰ که طول وتر AC  می باشد را ترسیم می کنیم بعد در نقطه B دایره ای به طول  خط BC که ۱۱ متر می باشد را ترسیم می کنیم اکنون محل تقاطع دو دایره مشخص کننده نقطه C می باشد نقطه B را به نقطه C وصل می کنیم تا خط BC ترسیم گردد .

ZAMIN GHANAS www.designerz.ir 3
اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

  برای نقطه D نیز این کار را انجام می دهیم در نقطه A دایره ای به شعاع ۸٫۰۳ که اندازه طول خط AC  در روی زمین می باشد را ترسیم و بعد در نقطه B دایره ای به شعاع ۱۴٫۳۹ که طول وتر BD  می باشد را ترسیم می کنیم حال محل تقاطع دو دایره , نقطه D در پلان می باشد  نقطه C را به نقطه D وصل می کنیم پلان زمین قناس آماده پارتیشن بندی می باشد .

ZAMIN GHANAS www.designerz.ir 5
اندازه گیری زمین قناس با استفاده از متر

درباره گرافیک دیزاینر

باسلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه. مادوتا نویسنده ایم سعید و میلاد. عشق و علاقه ما به گرافیک و معماری تمامی نداره.... امیدواریم که این سایت تونسته باشه در این راه برای شما عزیزان مفید باشه.

همچنین ببینید

interiorer  S 540 www.designerz.ir

دانلود فایل آماده کابینت S 540

دانلود فایل آماده کابینت Best free WordPress theme

پاسخ دهید

مطالب پزشکی آموزش تصویری خیاطی